asrock
04 خرداد 1402 - 20:12

آغاز اجرای طرح عملیاتی ژئوفیزیک هوایی در سبزوار

طرح عملیاتی ژئوفیزیک هوایی در راستای اکتشاف ذخایر پنهان و عمقی معدن، در سبزوار آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سبزوار، همزمان با هفته معدن طی مراسمی و با حضور معاون وزیر صمت و رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور و مسوولان استانی و شهرستانی،طرح ژئوفیزیک هوایی در راستای اکتشاف ذخایر پنهان و عمقی معدنی، در سبزوار شروع شد.

اجرای طرح ژئوفیریک هوایی در  ۱۵ هزار و ۶۰۰ کیلومتر از مناطق سبزوار

رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی در این مراسم  اظهار کرد:طرح ژئوفیزیک هوایی در سبزوار به طول خطی ۸۸ هزار کیلومتر در ۱۵ هزار و ۶۰۰ کیلومتر از مناطق  سبزوار آغاز شد.

علیرضا شهیدی افزود :طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشاف مواد معدنی ابتدا از استان خراسان جنوبی آغاز و سپس در کردستان و آذربایجان غربی به اجرا درآمد.

وی اضافه کرد: اجرای عملیات ژئوفیزیک هوایی، زمینه اکتشاف ذخایر معدنی زیرزمینی کشور را در اعماق بیشتر فراهم کرده و با روش مغناطیسی و با بالگرد چنانچه تا عمق ۴۰۰ متری منابع معدنی فلزی وجود داشته باشد، قابل تشخیص است.

رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی خاطرنشان کرد: پس از اکتشاف، با روش های تکمیلی زمینی، بسترهای لازم برای استخراج منابع معدنی، بهره برداری و فعالیت‌های اکتشافی فراهم می شود.

اشتغال زایی و سرمایه گذاری در حوزه معدن با اجرای عملیات ژئوفیزیک هوایی

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار در این مراسم گفت:با اجرای این عملیات اطلاعات جامع و کاملی از ظرفیت های معدنی منطقه فراهم می‌شود  که امکان سرمایه‌گذاری در حوزه معادن تسهیل خواهد شد.

حسین ابراهیمی افزود: این اقدام زیرساختی در حوزه معادن منطقه،باعث فراهم شدن زمینه اشتغال و توسعه پایدار برای سبزوار بزرگ  است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار بیان‌داشت :اجرای طرح ژئوفیزیک هوایی یکی از رویدادهای کم نظیر در منطقه غرب خراسان رضوی محسوب می شود.

فراهم شدن استخراج و ایجاد صنایع فرآوری ذخایر معدنی

حسین شریعتمدار اظهار کرد:با اجرای طرح عملیاتی ژئو فیزیک هوایی  ذخایر زیرزمینی در منطقه شناسایی و زمینه برای استخراج و ایجاد صنایع فرآوری و ارزش افزوده فراهم خواهد شد..

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار افزود: این عملیات که به همت سازمان زمین شناسی اجرای می شود  برای دارندگان معادن و صنایع مختلف اقدامی  بسیار ارزشمند و مهم خواهد بود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238357